"Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej" w grupie Motylki

W poniedziałek 14 września br. grupa „Motylki „ obchodziła Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej. Podczas tego dnia dzieci przypomniały sobie informacje o tym, jak dbać o zęby i  higienę  jamy ustnej, które są tak ważne w profilaktyce próchnicy i innych chorób. W ramach przeprowadzonych zajęć dzieci obejrzały krótki film edukacyjny „Myszka w paski. Jak pielęgnować zęby”, dowiedziały się, które produkty spożywcze szkodzą naszym ząbkom, a które przyczyniają się do utrzymania ich w dobrej kondycji. Dzieci z grupy „Motylki” nie poprzestały jednak na rozmowach. Z radością na ustach, stosując elementy ruchu, wykonały piosenkę „Szczotka, pasta, kubek ciepła woda”. Na zakończenie zajęć 6-latki wykonały wspólna pracę plastyczną techniką mieszaną „Zdrowy ząbek” .

To był bardzo pracowity, a zarazem fascynujący dzień.

ZDROWE ZĘBY MAM, BO O NIE DBAM - DZIECI STARSZE - Środa 04.03.2020 -  Przedszkouczek.pl