Wizyta w " Dentarii " - Starszaki

„Przedszkolaki w Dentarii”

W dniach 18 i 25.04.2016r. dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 44 w Częstochowie,
wraz z opiekunami, odwiedziły Przychodnię Stomatologiczną „Dentaria” w Częstochowie. Już od progu, gości witała uśmiechnięta załoga „Dentarii” i zapraszała do środka. Dzieci brały udział w bardzo ciekawych warsztatach na temat zdrowia i higieny jamy ustnej. Obejrzały film o przygodach zabawnych zajączków, które po raz pierwszy były u stomatologa i uczyły się, jak należy dbać o swoje ząbki. Maluchy, pod okiem specjalistów, doskonaliły umiejętność prawidłowego mycia zębów. Każdy przedszkolak udał się do gabinetu lekarskiego, gdzie czekała pani doktor, która sprawdzała ząbki, zwracała uwagę na prawidłowe żywienie, higienę jamy ustnej. W tym czasie pozostałe dzieci wcale nie nudziły się w bajkowej poczekalni – bawiły się różnymi zabawkami, przebierały się w kolorowe kostiumy, rysowały, budowały z klocków, oglądały książki i obserwowały mieszkające tam zwierzaki: króliczki i żółwia. Dzieci zostały zapoznane również ze sprzętami, urządzeniami, przyrządami wykorzystywanymi w gabinecie dentystycznym.
Na chwilę wcieliły się w postać lekarza stomatologa: omawiały choroby zębów i leczyły ząbki pluszakom – cudakom. Milusińscy obiecali pani doktor, że będą pamiętać o codziennej higienie jamy ustnej, zdrowym odżywianiu się i regularnym odwiedzaniu gabinetu stomatologa. Na pożegnanie przedszkolaki otrzymały dyplom „Zdrowego uśmiechu”
i pamiątkową fotografię.

Dziękujemy Przychodni Stomatologicznej „Dentaria” za zaproszenie i zorganizowanie ciekawych zajęć profilaktycznych, a Rodzicom za pomoc w opiece nad przedszkolakami w czasie wycieczki.