"Pszczółki" i "Motylki" zwiedzają piekarnię

W ramach zajęć z preorientacji zawodowej, przedszkolaki z grupy "Pszczółki" i "Motylki" wybrały się na wycieczkę do Zakładu Piekarniczo-Cukierniczego "ARTO" w Częstochowie. Dzieci miały możliwość zobaczyć jak wygląda piekarnia. Z wielkim zainteresowaniem przyglądały się pracy piekarza, poznały etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku. Przedszkolaki zobaczyły także urządzenia, które pomagają piekarzom w pracy: ogromne misy na ciasto, maszyny mieszające składniki, krajalnice, piekarniki, wózki na pieczywo oraz wielkie łopaty do wysadzania chleba. Oczywiście, wszystkie przedszkolaki pamiętały o zasadach bezpiecznego zachowania się w takim miejscu. Dzieci dowiedziały się także w jakiej temperaturze i w jakim czasie pieczony jest chleb. Słodką przyjemność sprawiło najmłodszym delektowanie się pysznymi wypiekami, które zostały przygotowane w piekarni specjalnie dla nich.
Przedszkolaki wróciły z tej wycieczki pełne wrażeń, wzbogacone o cenne wiadomości na temat etapów powstawania pieczywa.

Serdecznie dziękujemy właścicielom Zakładu Piekarniczo-Cukierniczego "ARTO" w Częstochowie: Państwu Annie i Arturowi Krykom oraz wszystkim pracownikom za możliwość zwiedzania piekarni, okazaną gościnność i bardzo miłą atmosferę.

Ikona, Małych, Wyizolowanych, Przed, Cafe, Piekarnia