"Dzień Kota" - grupa Biedronki, Pszczółki i Motylki

W tym tygodniu przedszkolaki z grupy Biedronki i Pszczółki obchodziły nietypowe święto - Dzień Kota. Dzieci upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół: "Biedronki" dorysowując sobie kocie wąsy oraz uszy, a "Pszczółki" wykonując "kocie" maski z gazety. Następnie najmłodsi oglądali prezentację przedstawiającą różne rasy kotów, a także obejrzały program edukacyjny, w którym prowadząca wyjaśniła w jaki sposób opiekować się kotami. Nie zabrakło też wesołych zabaw ruchowych przy piosenkach o kotach. Przedszkolaki rozwiązywały także "kocie" zagadki - zadaniem dzieci było odgadnąć z jakiej bajki pochodzi dany kot.
Głównym celem obchodów tego święta w naszym przedszkolu było podkreślenie znaczenia roli kotów w życiu człowieka oraz zwrócenie uwagi najmłodszych na los bezdomnych zwierząt.

Zwierząt, Niebieski, Edukacyjny Film Animowany, Kot