Świętujemy "Międzynarodowy Dzień Pizzy"

W ramach Międzynarodowego Dnia Pizzy, w poniedziałek, 10 lutego, zostaliśmy zaproszeni do zaprzyjaźnionej pizzerii "Rondo", gdzie czekała na nas smaczna pizza margherita . Nie mogliśmy pominąć takiego święta, gdyż najmłodsi uwielbiają ten przysmak pochodzący z Włoch. Zanim dzieci wyruszyły do pizzerii, poznały najpierw historię tego przysmaku. Podczas zajęć przedszkolaki dowiedziały się, że "margherita" swoją nazwę zawdzięcza królowej Włoch - Marghericie Sabaudzkiej, a trzy główne składniki pizzy: pomidory (czerwień), ser mozzarella (biel) oraz bazylia (zieleń) symbolizują barwy narodowe Włoch.
Cała wyprawa do pizzerii upłynęła nam w miłej i radosnej atmosferze, a pizza tak bardzo smakowała wszystkim przedszkolakom, że dokładki musiały być obowiązkowo :)

Serdecznie dziękujemy Rodzicom Natalki Konopki z grupy "Biedronki" pani Żanecie i panu Wojciechowi, właścicielom pizzerii "Rondo", za mile spędzony czas i wyjątkową gościnność.

Pizza, Żywności, Kawałek, Ser, Grzyb, Veggies, Warzyw