Przedstawienie antysmogowe w wykonaniu dzieci z grupy Motylki

W ramach akcji "MOGĘ zatrzymać SMOG - przedszkolaku złap odech" dzieci z najstarszej grupy "Motylki", wraz z wychowawczyniami, przygotowały wyjątkowe przedstawienie o tematyce antysmogowej. Uroczysta premiera miała miejsce podczas obchodów Dnia Babci i Dziadka, a występ przedszkolaków został nagrany. Nagranie przesłaliśmy na konkurs zorganizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.
Przedszkolaki z grupy "Motylki" postanowiły zaprezentować swój talent aktorski także młodszym koleżankom i kolegom z przedszkola. W poniedziałek, 10 lutego, "Motylki" pokazały "Biedronkom" i "Pszczółkom" tę niesamowitą inscenizację.
Widowisko przygotowane przez najstarszą grupę miało na celu propagowanie działań ekologicznych, poprzez uświadomienie przedszkolakom, jak szkodliwe dla środowiska jest spalanie śmieci w domowych piecach, a także poprzez udzielenie odpowiedzi na pytanie jak powstaje smog i co się dzieje z dymem wydobywającym się z komina.
Dzieci tygodniami przygotowywały się do tego występu, a rodzice zorganizowali dla swoich pociech piękne stroje.
Trud i wysiłek opłaciły się, ponieważ przedstawienie wyszło wspaniale.