Wizyta pań z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Częstochowie

W piątek, 7 lutego, w ramach preorientacji zawodowej, gościliśmy w naszym przedszkolu przedstawicielki Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Częstochowie: panią Magdalenę Mercik - Mrozińską i panią Alicję Ciastko. Pani Magdalena i pani Alicja przypomniały dzieciom podstawowe zasady higieny oraz skutki jej nieprzestrzegania. Zaproszone panie przeprowadziły z przedszkolakami pogadankę na temat zdrowia i czynników na nie wpływających. Dzieci wykazały się sporą wiedzą dotyczącą tematu spotkania, chętnie odpowiadały na zadawane pytania.
Pani Magdalena przeczytała najmłodszym bajkę pt. "Przygody Dzielnego Niedźwiadka Szczepana". Jest to historia o niedźwiadku, który mieszka w przychodni i pomaga dzieciom przezwyciężyć lęk związany ze szczepieniem. Kiedy dzieci przytulają misia, strach od razu ucieka, a szczepienie okazuje się tylko małym ukłuciem. Niedźwiadek jednak czuje się samotny i ucieka z przychodni. Tak zaczyna się przygoda Szczepana, dzięki której przedszkolaki dowiedziały się dlaczego szczepienia są niezbędne do zachowania zdrowia.
Serdecznie dziękujemy pani Magdalenie Mercik - Mrozińskiej i pani Alicji Ciastko za ciekawe i pouczające spotkanie.