Prawidłowa segregacja śmieci - warsztaty edukacyjne

W ramach edukacji proekologicznej, 31 stycznia, w naszym przedszkolu przeprowadzone zostały zajęcia majace na celu nauczyć najmłodszych poprawnej segregacji śmieci i dbania o środowisko. Zajęcia zostały przeprowadzone przez panie pracujące w Częstochowskim Przedsiębiorstwie Komunalnym. Podczas zajęć przedszkolaki dowiedziały się dlaczego segregacja śmieci jest ważna, co się dzieje z odpadami i jak je można ponownie wykorzystać, co oznacza słowo "recykling" oraz jak segregować śmieci do odpowiednich pojemników.
Dzieci przyswajały wiedzę poprzez zabawę, biorąc udział w specjalnie przygotowanych zadaniach, m.in. przedszkolaki miały za zadanie wrzucić zdjęcie przedstawiające różne przedmioty do odpowiednich pojemników. Na zakończenie przedszkolaki otrzymały od zaproszonych Gości prezenty, m.in. kredki, kolorowanki i gry "memory".
Jesteśmy pod wrażeniem wiedzy najmłodszego pokolenia. Cieszy nas, że dzieci coraz bardziej przywiązują wagę do dbałości o środowisko.

Znalezione obrazy dla zapytania: segregacja śmieci rysunek