Spotkanie ze Strażą Miejską

W poniedziałek, 27 stycznia, w ramach zajęć z preorientacji zawodowej, nasze przedszkole odwiedzili Strażnicy Miejscy wraz z psem służbowym Straży Miejskiej w Częstochowie - owczarkiem belgijskim o imieniu Prima. Celem spotkania było utrwalenie wiedzy wśród przedszkolaków na temat obowiązujących zasad bezpieczeństwa na ulicy, w przedszkolu i w domu, a także wdrożenie u dzieci obowiązku ich przestrzegania.

Na początku Goście przybliżyli przedszkolakom specyfikę pracy Straży Miejskiej oraz wyjaśnili najmłodszym różnicę pomiedzy strażakiem miejskim a policjantem.
Ponadto dzieci utrwaliły zasady bezpiecznego zachowania się podczas spotkania z agresywnym psem. Przedszkolaki, pod czujnym okiem zaproszonych Gości, jeszcze raz przećwiczyły pozycję "żółwika", która minimalizuje uszkodzenia ciała podczas potencjalnego ataku psa.

To było niezwykle interesujące i pouczajace spotkanie.