Warsztaty ekologiczne w firmie SUEZ - Pszczółki i Motylki

W poniedziałek, 16 grudnia, przedszkolaki z grupy Pszczółki i Motylki wybrały się do firmy SUEZ, znajdującej się przy ul. Dębowej. Pracownicy firmy zorganizowali dla dzieci warsztaty ekologiczne, podczas których najmłodsi zapoznali się z zasadami prawidłowej segregacji odpadów oraz dowiedzieli się, dlaczego segregacja śmieci jest tak ważna, a także poznali znaczenie pojęć: selektywna zbiórka, recykling czy odpad niebezpieczny. Przedszkolaki dowiedziały się np. co należy zrobić ze zużytą baterią lub do czego można ponownie wykorzystać puste plastikowe butelki.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach, utrwalały wiedzę, grając w grę ekologiczną, dotyczącą segregacji odpadów.

Każde dziecko, które wzięło udział w warsztatach ekologicznych, otrzymało w prezencie niespodziankę - odblaskowy worek.

Składamy serdeczne podziękowania Pani Aleksandrze Górskiej - Dyrektor firmy SUEZ oraz pracownikom za umożliwienie naszym przedszkolakom wzięcia udziału w ciekawych warsztatach. Dzięki owym zajęciom dzieci zdobyły praktyczną wiedzę na temat selektywnej zbiórki odpadów.