"Andrzejki" - magiczny dzień wróżb w naszym przedszkolu

Andrzejki to stary ludowy zwyczaj. Wrózby czyniono w wigilię Andrzejek. Miały one odpowiedzieć na długo oczekiwane pytania. Tradycje wróżb przetrwały do dzisiaj. Obecnie Andrzejki są okazją do wspaniałej zabawy, dostarczającej niezsamowitych emocji. Dzisiaj nasze przedszkolaki także chciały zajrzeć w przyszłość i dowiedzieć się, co je czeka. W tym celu zebraliśmy się większą gromadą (grupa Biedronki, Pszczółki i Motylki), by wspólnie pobawić się i powróżyć. Dzieci przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Na najmłodszych czekały wróżki - ich panie. Za pomocą przygotowanych obrazków dzieci sprawdzały co niesie dla nich przyszłość. Przedszkolaki przekłuwały balony, w których znajdowały się zapisane wróżby. Częstując się cukierkami, w których znajdowały się karteczki z wypisanymi zawodami, nasi milusińscy dowiadywali się, jaką pracę będą wykonywać w przyszłości. Dzieci bawiły się doskonale, a każda wróżba wzbudzała w nich ogromną ciekawość.
Czy wrózby się spełnią? Przyszłość pokaże. Pewne jest to, że ten magiczny dzień wróżb i czarów bardzo spodobał się dzieciom, także dlatego, że nie zabrakło zabaw przy dźwiękach wesołej muzyki.

Znalezione obrazy dla zapytania andrzejki rysunek dla dzieci