Wizyta weterynarza w przedszkolu

We wtorek, 26 listopada, w ramach działań z zakresu preorientacji zawodowej, do naszego przedszkola zawitał weterynarz, pani Anna Kwapień. Na co dzień pani Anna pracuje w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Częstochowie.
Celem spotkania było poznanie pracy weterynarza i zdobycie wiedzy na temat dbania o naszych czworonożnych przyjaciół, a także uświadomienie najmłodszym, że zwierzęta to istoty, które czują oraz potrzebują dużo troski i miłości ze strony swoich opiekunów. Pani Anna opowiedziała dzieciom na czym polega jej praca oraz uświadomiła przedszkolakom, że zwierzęta też chorują i cierpią, a czasem nawet wymagają leczenia. Najmłodsi dowiedzieli się w jaki sposób należy właściwie opiekować się zwierzętami oraz jak poznać, kiedy zwierzak jest chory i potrzebuje pomocy weterynarza, a także czym karmić psa lub kota i jakie zabawki są dla nich bezpieczne. Przedszkolaki chętnie dzieliły się własnymi spostrzeżeniami i doświadczeniami na temat zwierząt, które posiadają w domu. Na zakończenie spotkania pani Anna przeczytała dzieciom książkę pt. "Dlaczego oczy kota świecą w nocy", która zawiera mnóstwo ciekawostek o zwierzętach.

Pani Annie Kwapień serdecznie dziękujemy za ciekawe i pouczające spotkanie, dzięki któremu nasze przedszkolaki mogły pogłebić swoją wiedzę.

Podobny obraz