Narodowe Święto Niepodległości w naszym przedszkolu

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu już od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania i szacunku do swojej Ojczyzny oraz do polskich symboli narodowych, m.in. odpowiednio celebrując święta narodowe. Poprzez kultywowanie uroczystości narodowych nie tylko uczymy się patriotyzmu, ale także kształtujemy pozytywne postawy   i uczucia patriotyczne.W związku z tym podczas ubiegłotygodniowych zajęć, przeprowadzonych przez nauczycielki we wszystkich grupach, dzieci z naszego przedszkola poznały najważniejsze wydarzenia z historii naszego kraju. Celem zajęć patriotycznych, w których uczestniczyły nasze przedszkolaki, było budowanie tożsamości i wspólnoty narodowej, zainteresowanie najmłodszych dziejami Polski oraz przybliżenie dzieciom polskich symboli narodowych.
Kulminacja zajęć patriotycznych przypadła na dzień 8 listopada, kiedy to nasze przedszkole uczestniczyło w akcji "Szkoła do hymnu". Akcja ta jest kontynuacją ubiegłorocznej inicjatywy "Rekord dla Niepodległej". W tym dniu, o symbolicznej godzinie 11:11 przedszkolaki, ubrane na galowo i dumnie przyjmując postawę "na baczność", odśpiewały cztery zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego" oraz wyrecytowały wiersz "Katechizm polskiego dziecka"        W. Bełzy.
Dzień Niepodległości był wyjątkowym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że długo pozostanie w naszej pamięci.

Podobny obraz