"Dzień Dyni i Marchewki" w naszym przedszkolu

Dzień Dyni i Marchewki przebiegał pod hasłem "Zdrowo i pomarańczowo".      W czasie zajęć i zabaw dzieci poznały walory smakowe i zdrowotne owych warzyw, a także dowiedziały się jakie smakołyki można przygotować z marchewki lub dyni.
Przy popularnych piosenkach z repertuaru dziecięcego odbyły się "pomarańczowe" tańce i pląsy. Pragnienie naszych przedszkolaków gasił sok marchewkowy, który samodzielnie wykonaliśmy. Dzieci też chętnie chrupały pestki dyni. W ramach zajęć plastycznych zostały wykonane piękne dynie, które wyklejaliśmy za pomocą bibuły i pomarańczowego papieru.
Po takiej dawce witamin, zabawy i uśmiechu przedszkolaki z pewnością będą zdrowe i radosne.

Podobny obraz