Pszczółki i Motylki zwiedzają stadion żużlowy

Przedszkolaki z grupy Pszczółki i Motylki wybrały się w czwartek,                  24 października, na Miejski Stadion Arena Częstochowa. Najmłodsi zapoznali się z tajnikami sportu żużlowego oraz zwiedzili park maszyn. Podczas spotkania przedszkolaki miały okazję porozmawiać z zawodnikiem CKM Włókniarz Częstochowa - panem Michałem Gruchalskim, którym opowiadał o tym, jak wygląda trening, rywalizacja na torze oraz w jaki sposób można rozpocząć przygodę ze sportem zużlowym. Wielu naszych przedszkolaków interesuje się "żużlem", więc pan Michał musiał odpowiadać na bardzo dociekliwe pytania dzieci. Wielki entuzjazm wśród najmłodszych wzbudził pokaz prawdziwego motocykla żużlowego. Każde dziecko miało możliwość usiąść na takim motorze i przez chwilę poczuć się jak sportowiec przed wielkim wyścigiem. Przedszkolaki poznały także stanowisko głównego sędziego zawodów żużlowych oraz miejsce dla osoby wprowadzającej wyniki do komputera. Dla naszych milusińskich to była niezapomniana przygoda.

Serdecznie dziękujemy Panu Michałowi Świącikowi, Prezesowi CKM Włókniarz, za to niezwykle ciekawe spotkanie.

Podobny obraz