"Spotkanie z tańcem - walc wiedeński" w grupie Motylki

W czwartek, 03.10.2019 r., już po raz szósty najstarsze przedszkolaki uczestniczyły w "Spotkaniu z tańcem". Tym razem wychowawca wraz z instruktorem opowiadali dzieciom o pięknym, salonowym walcu wiedeńskim. Motylki poznały bajeczną historię tego tańca oraz obejrzały filmy i zdjęcia ukazujące jak jest on widowiskowy. Podczas części warsztatowej dzieci uczyły się podstawowych kroków walca, a następnie zaprezentowały go w parach. Zgodnie z tradycją zajęć obejrzały także prezentację walca wiedeńskiego na żywo, przygotowaną przez choreografa i wychowawcę. Tradycją zajęć było zaznaczenie kolejnego tańca na "Mapie tańców turniejowych". Kolejne "Spotkanie z tańcem" w rytmach latynoamerykańskich w listopadzie!