Dzień Kropki w naszym przedszkolu

18 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Inspiracją do powstania święta było opowiadanie P.H. Reynoldsa "Kropka". Jest to historia małej Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce uwierzyła w swoje możliwości. Obchody Dnia kropki zaczęliśmy od wysłuchania opowieści o Vashti. Historia ta uświadomiła nam, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności i talenty, które czekają na odkrycie. Tak jak bohaterka opowiadania, nasze przedszkolaki również szukały swoich mocnych stron, przedstawiając je w formie "kropek pełnych talentów". Radości nie było końca również podczas tworzenia "kropkowego" origami oraz wspólnej gry w "Twistera". Najstarsze przedszkolaki wzajemnie obdarowały się ponadto "kropkami przyjaźni", stworzyły wspólnie grę dydaktyczną "Znikające kropki" oraz zaprezentowały swoje umiejętności plastyczne w kreatywnej pracy "Jabłuszko pełne kropek". Był to dzień pełen zabawy i uśmiechu.

Znalezione obrazy dla zapytania dzień kropki