"Spotkanie z tańcem - rumba" w grupie "Motylki"

Ostatnie przed wakacjami zajęcia z cyklu "Spotkanie z tańcem" odbyły się w grupie Motylków 19.06.2019 r. i zabrały dzieci w magiczny świat widowiskowej rumby. Motylki poznały historię tego pięknego latynoamerykańskiego tańca pochodzącego z roztańczonej Kuby, dowiedziały się, o czym należy pamiętać, aby wspaniale i z gracją go zatańczyć, zobaczyły również podstawowe kroki rumby, które zaprezentował choreograf z pomocą wychowawcy. Dzieci z dużym zainteresowaniem obejrzały nagranie pokazu rumby wykonane przez mistrzów świata i zdjęcia kostiumów tanecznych, w których tancerze prezentują swe umiejętności. Po zakończeniu części teoretycznej, nadszedł czas na zajęcia praktyczne. Motylki nauczyły się dwóch podstawowych kroków rumby a następnie ochoczo zaprezentowały w parach swoje coraz lepsze umiejętności taneczne podczas krótkiego układu choreograficznego. Zgodnie z tradycją zajęć, zobaczyły również pokaz rumby "na żywo" przygotowany przez Pana Patryka i Panią Anię, który nagrodzony został wysokimi punktami małego jury:)
Podsumowaniem zajęć poświęconych rumbie było oznaczenie miejsca pochodzenia tego tańca na "mapie tańca", konstruowanej przez grupę najstarszych przedszkolaków oraz pamiątkowe zdjęcie w strojach tanecznych. Kolejne spotkanie z tańcem, tym razem standardowym już we wrześniu!