"Motylki" w salonie fryzjerskim

Jak wygląda salon fryzjerski? Czym zajmuje się fryzjer? Jakie akcesoria są fryzjerowi potrzebne do pracy? Na te i inne pytania odpowiedzi szukały starszaki z grupy "Motylki", które 5 czerwca odwiedziły salon fryzjerski "Image", którego właścicielką jest pani Monika Bilska. Pani Monika przyjęła dzieci bardzo serdecznie i oprowadziła przedszkolaki po salonie, opowiedziała o swojej pracy oraz pokazała "Motylkom" przybory i urządzenia fryzjerskie, wykorzystywane podczas pracy: suszarki, nożyczki, szczotki, grzebienie, szampony, płyny i lakiery do włosów.
Atrakcją dla dzieci było oglądanie palety z kolorowymi pasemkami włosów, a także testowanie różnorodnych suszarek i spinek. Niezapomnianym doznaniem było także siadanie na regulowanym fotelu, którym można było jeździć, niczym na karuzeli: wkoło, w górę lub w dół, przeglądając się jednocześnie w olbrzymich lustrach.
Chociaż zakład fryzjerski był już znanym dzieciom miejscem, bo przecież chodzą tam często ich mamy, babcie, ciocie, czy też one same, to wycieczka była niezapomnianą przygodą i jednocześnie ciekawą lekcją, po której niejeden przedszkolak zapragnie w przyszłości zostać fryzjerem.