Dzień Dziecka w naszym przedszkolu - wycieczka do "Owczarkowej Zagrody"

Dzień Dziecka to święto, na które czeka każde dziecko przez cały rok. W naszym przedszkolu ten wyjątkowy dzień uczciliśmy 31 maja, wyjazdem do "Owczarkowej Zagrody" w miejscowości Wąsosz (w gminie Konopiska).
Śniadanie w tym dniu było wcześniej, aby już o godz. 9:00 wyjechać z przedszkolnego parkingu. W autokarach, aby umilić czas podróży, dzieci śpiewały znane piosenki. Na miejscu powitali nas właściciele, którzy zaopiekowali się naszymi grupami. Na dzieci czekało wiele atrakcji. Najmłodsi wzięli udział w warsztatach "Zwierzęta i ptaki w gospodarstwie", podczas których poznali jakie prace wykonuje się w gospodarstwie oraz zobaczyli zwierzęta i ptaki, z którymi gospodarz ma bezpośredni kontakt. Właścicielka "Owczarkowej Zagrody", pani Monika oprowadziła nas po zagrodzie oraz przedstawiła nam jej mieszkańców. Przedszkolaki zobaczyły: alpaki, kozy domowe, owce rasy wrzosówka, daniele, pawie, bażanty diamentowe i królewskie, kaczki mandarynki i kaczki biegusy, gęsi kubańskie, kury rasy Cochinrze, przepiórki chińskie i perliczki. Oprócz typowo gospodarskich zwierząt, dzieci zobaczyły też zwierzęta egzotyczne, jak: papugi (np. żako, nimfy, amadyny), ryżowce, zeberki timorskie, mewki japońskie, małpki marmozety białouche oraz wiewiórki Hudson.
Kolejnymi warsztatami, w których przedszkolaki wzięły udział, były warsztaty "W gorącej wodzie kąpany", podczas których najmłodsi samodzielnie wyrabiali makaron.
W przerwie pomiędzy warsztatami właściciele zagrody przygotowali dla naszych przedszkolaków ognisko. Jak na prawdziwym ognisku, nie mogło zabraknąć pieczonych kiełbasek, które dzieci zjadły z apetytem. Nawet niejadkom zdarzały się dokładki.
Po fascynujących warsztatach najmłodsi mogli szaleć na placu zabaw, na którym oprócz trampoliny i huśtawek, był basen kulkowy, zjeżdżalnia, drewniany domek oraz "ściana wspinaczkowa".
Ten niesamowity dzień, pełen wrażeń i ciekawych atrakcji, długo pozostanie w pamięci naszych milusińskich.

Znalezione obrazy dla zapytania dzień dziecka rysunek