Eksperymenty w grupie "Biedronki"

Powszechnie wiadomo, iż dzieci przedszkolne charakteryzuje naturalna ciekawość tego, co je otacza. Najlepszym sposobem zaspokojenia naturalnej ciekawości najmłodszych są zabawy i eksperymenty o charakterze badawczym, które stanowią podstawę rozwoju dziecka. I chociaż niektóre eksperymenty wydają się trudne, bo związane z dziedzinami, takimi jak fizyka lub chemia, to dają dziecku okazję do odkrywania fascynującego świata przyrody. Niedawno przedszkolaki z grupy „Biedronki” odwiedził pracownik Instytutu Fizyki Politechniki Częstochowskiej, Pan dr inż. Marcin Jarosik. Maluchy były zachwycone doświadczeniami, jakie zaprezentował im nasz gość. Zajęcia przygotowane przez pracownika Politechniki Częstochowskiej zostały przyjęte przez dzieci z wielkim entuzjazmem. Z całą pewnością były to fascynujące doświadczenia, które nakłonią najmłodszych do bacznego obserwowania zjawisk zachodzących w przyrodzie.

Znalezione obrazy dla zapytania eksperymenty rysunek