"Motylki" na spotkaniu autorskim

16 maja 2019 r. przedszkolaki z grupy „Motylki” zostały zaproszone przez nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej ze Szkoły Podstawowej nr 19 na wyjątkowe spotkanie autorskie z Panią Izą Skabek.

Pani Iza Skabek pochodzi z Myszkowa i jest autorką wielu książek napisanych dla dzieci i o dzieciach. Są to między innymi: książki z serii „Gaba Gada”, a także: „Zooalfabet”, „Olo Kynolog”, „Olo Biolog”, „Alfabet owocowo – warzywny” i wiele innych.

W trakcie spotkania autorka opowiadała o pisarstwie, zaprezentowała dzieciom swoje książki, przedstawiła historię ich powstania, czytała swoje utwory, rozmawiała z najmłodszymi i odpowiadała na pytania małych miłośników książek oraz powtarzała z dziećmi śmieszne wierszyki, które jednocześnie były ciekawym ćwiczeniem logopedycznym.

Spotkanie dostarczyło dzieciom dużo radości i satysfakcji ze znajomości omawianych książek, zaś małych czytelników, którzy jeszcze nie znają utworów autorki, na pewno zachęciło do ich przeczytania.

Serdecznie dziękujemy Pani Izie Skabek za inspirujące spotkanie, ale przede wszystkim dziękujemy Pani Dyrektor Elżbiecie Szaraniec oraz nauczycielkom edukacji wczesnoszkolnej ze Szkoły Podstawowej nr 19 w Częstochowie za zaproszenie naszych przedszkolaków na to niezwykłe wydarzenie.

Znalezione obrazy dla zapytania gaba gada