Teatrzyk Kamishibai w grupie "Motylki"

W środę, 15 maja 2019 r., najstarsza grupa z naszego przedszkola uczestniczyła w zajęciach promujących edukację czytelniczą i medialną "W świecie motyli", zorganizowanych przez Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli "WOM" w Częstochowie. Zajęcia przeprowadziły dla nas: Pani Anna Dąbrowska oraz Pani Anna Hiller z Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Częstochowie. Przedszkolaki miały okazję zapoznać się z teatrzykiem Kamishibai. "Motylki" wysłuchały bajkę francuskiej pisarki Nathalie Dargent "Mój przyjaciel Kemushi". Jest to książka opowiadająca o przemianach w przyrodzie. "Kemushi" znaczy po japońsku gąsienica. Narratorem opowieści jest dziecko, które obserwuje stworzenie. Poznajemy uroczą gąsienicę mieszkającą w małym domku na drzewie. Całą zimę rośnie i dojrzewa schowana pod ciepłą kołderką, na wiosnę słyszy zapracowanych ogrodników. Jest już całkiem duża, w domku jest mniej wygodnie. Kiedy owocowe drzewa przekwitają, Kemushi staje się pięknym motylem.
Zaproszone Panie przedstawiły przedszkolakom najważniejsze informacje dotyczące cyklu życia motyli oraz pokazały piękne zdjęcia różnych gatunków tych niesamowitych owadów. W prezencie każde dziecko otrzymało od naszych gości kolorowanki z motylami.
Dziękujemy Pani Annie Dąbrowskiej oraz Pani Annie Hiller za zorganizowanie ciekawych zajęć, dzięki którym dzieci mogły, poprzez zabawę, poszerzyć swoją wiedzę przyrodniczą.

Znalezione obrazy dla zapytania motyl