Przedszkolaki na Politechnice Częstochowskiej

9 maja 2019 r. przedszkolaki z grupy „Pszczółki” i „Motylki” miały przyjemność uczestniczyć w pokazie doświadczeń i eksperymentów w auli wykładowej Instytutu Fizyki Politechniki Częstochowskiej. Widowiskowe doświadczenia prowadzili dr inż. Marcin Jarosik oraz dr inż. Piotr Gębara, którzy fachową wiedzę przekazali w przystępny sposób, a na dodatek z dużym poczuciem humoru. Przedszkolaki mogły obejrzeć pokaz doświadczeń fizycznych, wizualizację fal dźwiękowych oraz obserwowały lewitację w strumieniu powietrza. Najmłodsi dowiedzieli się jaką moc ma ciekły azot i dlaczego zanurzony w nim kwiat kruszy się. Przedszkolaki uważnie obserwowały pokaz. Te ciekawe eksperymenty pozwoliły dzieciom zrozumieć otaczający je świat oraz odkryć, że nauka może być doskonałą zabawą.
Dziękujemy pracownikom naukowym Politechniki Częstochowskiej, Panu dr inż. Marcinowi Jarosikowi oraz Panu dr inż. Piotrowi Gębarze za miłe przyjęcie i ciekawą prezentację.

Znalezione obrazy dla zapytania eksperymenty fizyczne dla dzieci rysunek