Wizyta protetyka dentystycznego

We wtorek, 30 kwietnia 2019 r., w naszym przedszkolu odbyło się kolejne spotkanie w ramach kształcenia zawodowego naszych przedszkolaków. Tym razem naszym gościem była Pani Elżbieta Zgrzebna, która pracuje jako protetyk dentystyczny. Praca protetyka opiera się na ciągłej współpracy z dentystą. Pani Elżbieta pokazała dzieciom sprzęt potrzebny do pracy związanej z protetyką oraz w przystępny sposób opowiedziała najmłodszym jak powstają sztuczne ząbki. Dzieci miały również okazję zobaczyć kilka modeli aparatów ortodontycznych. Pani Elżbieta zdradziła naszym przedszkolakom, że aparat ortodontyczny może być wykonany z materiału w ulubionym kolorze dzieci lub nawet wielokolorowy, a pudełko na aparat także może mieć ulubiony kolor i interesujący kształt. Na koniec spotkania dzieci otrzymały od naszego gościa drobne upominki i kolorowanki.

Dziękujemy Pani Elżbiecie Zgrzebnej i pracowni dentystycznej "Ortolandia" za zorganizowanie i przeprowadzenie ciekawych zajęć oraz za przybliżenie dzieciom specyfiki pracy protetyka dentystycznego.