Międzynarodowy Dzień Tańca

29 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tańca. Z tej okazji do naszego przedszkola zawitał wyjątkowy gość - Pan Patryk Kurasiński- zawodowy tancerz, instruktor i choreograf, który w ramach spotkań z ciekawym zawodem opowiedział dzieciom o specyfice zawodu tancerza. Warto dodać, że Pan Kurasiński jest współrealizatorem cyklicznego projektu "Spotkanie z tańcem", który realizuje w najstarszej grupie naszych przedszkolaków, gdzie przybliża dzieciom sylwetki najpiękniejszych tańców towarzyskich.
Zaproszony gość opowiedział naszym dzieciom, jak narodziła się Jego wielka przygoda z tańcem, pokazał także zdjęcia, filmy i pamiątki ze swojego prywatnego archiwum. Przedszkolaki zobaczyły strój taneczny, w którym instruktor prezentuje swoje umiejętności podczas turniejów tańca i wysłuchały opowieści o pracy tancerza. Dzieci wspólnie z gościem zatańczyły lubianą przez wszystkich Macarene a w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" wysłuchały popularnego wiersza Jana Brzechwy pt."Leń".

Serdecznie dziękujemy Panu Patrykowi Kurasińskiemu za czas poświęcony na spotkanie z naszymi przedszkolakami.

Znalezione obrazy dla zapytania international dance day