Zajęcia z cyklu "Spotkanie z tańcem" - tango

Czwarte już z kolei zajęcia z cyklu "Spotkanie z tańcem" w grupie Motylków odbyły się 24 kwietnia 2019 r. i zabrały dzieci w świat pięknego tańca standardowego, którym jest tango. Pan Patryk opowiedział dzieciom historię narodzin tego tańca i anegdoty z nim związane. Motylki obejrzały zdjęcia kostiumów tanecznych do tanga oraz film mistrzów świata, prezentujących swoje umiejętności podczas międzynarodowego turnieju tanecznego. Dzieci zobaczyły, jak należy prawidłowo zatańczyć ten elegancki taniec, a następnie podczas warsztatów tanecznych zaprezentowały w pięknych strojach ogniste tango w parach. Choreograf przygotował również dla dzieci pokaz tanga "na żywo", który zaprezentował z wychowawcą grupy. Prezentacja tańca nagrodzona została gromkimi brawami i wysokimi notami dziecięcego jury. Motylki również nie pozostały dłużne instruktorowi i zaprezentowały w ramach powtórzenia treści z poprzednich zajęć piękną brazylijską sambę. Posumowaniem spotkania było zaznaczenie przez Motylki na tanecznej mapie świata nowego tańca. W czerwcu kolejne "Spotkanie z tańcem", tym razem w rytmach latino:)