Światowy Dzień Książki w grupie "Motylki"

Miesiąc kwiecień obfituje w wiele ważnych dni ściśle związanych z życiem przedszkolaka. Jedną z takich dat jest Światowy Dzień Książki.
Książka bawi, uczy, ale również przenosi dziecko w świat niezwykłych przygód i wspaniałych historii. Motylki również z należytą uwagą uczcili w kwietniu obchody Światowego Dnia Książki. Dzieci poznały gatunki książek, z którymi mogą obcować już na etapie edukacji przedszkolnej, lecz także przyniosły i opowiedziały o swoich ulubionych pozycjach książkowych, po które najchętniej sięgają. Dzięki uprzejmości szkolnego pana bibliotekarza, miały również wziąć okazję w zajęciach poświęconych książce oraz odwiedzić szkolną bibliotekę. Pan bibliotekarz przeczytał Motylkom krótki wiersz o książce i  opowiedział o ważnych zasadach właściwego korzystania z książkowych zasobów szkolnych. Po słodkim poczęstunku Motylki otrzymały piękne zakładki do książek, które mają zachęcić nasze przedszkolaki do częstego obcowania z literaturą.

Podobny obraz