"Motylki" obchodzą Światowy Dzień Ziemi

W kwietniu obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Grupa "Motylki" celebrowala go podczas ubiegłotygodniowych zajęć. Nasze przedszkolaki zgłębiły swoją wiedzę na temat Ziemi i wspólnie stworzyły piękna jej sylwetkę. Dzieci dowiedziały się, w jakim celu został ustanowiony Światowy Dzień Ziemi i dlaczego jest tak ważny. Poznały szereg niebezpieczeństw, które czyhają na naszą planetę, ale również jakie działania należy podjąć, aby należycie zadbać o jej przyszłość. Przedszkolaki dowiedziały się w jaki sposób mogą oszczędzać wodę, aby nie brakło jej na Ziemi, w jaki sposób mogą oszczędzać energię oraz poznały proces segregowania śmieci.
Aby nasza planeta była piękna i zawsze zielona, "Motylki" zasadziły ozdobne krzewy w ogrodzie przedszkolnym.
Podsumowaniem obchodów Dnia Ziemi było własnoręczne stworzenie przez dzieci "Orderów Przyjaciela Przyrody".

Znalezione obrazy dla zapytania światowy dzień ziemi rysunek