Dzień Marchewki w grupie "Motylki"

Dzień 05 kwietnia 2019 r. w grupie "Motylki" był dniem wyjątkowym - pomarańczowym, marchewkowym i witaminowym. W tym dniu dzieci przyszły do przedszkola ubrane na pomarańczowo. Przedszkolaki poznały zalety i walory odżywcze marchewki. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy: jak bardzo marchew jest zdrowa, jakie zawiera witaminy i składniki odżywcze. Ten „pomarańczowy dzień” wypełniony był zabawami przy piosenkach o marchewce, "marchewkowymi" pracami plastycznymi oraz rebusami i zaagdkami, a także smakowaniem surówki z marchewki. Na koniec odbyła się sesja zdjęciowa z marchewkami w roli głównej. Dzięki takim zabawom, prowadzonym już od najmłodszych lat, kształtujemy u dzieci nawyki dbania o własne zdrowie.

Podobny obraz