Zajęcia z cyklu "Spotkanie z tańcem" - samba

W środę 27 lutego nasze Motylki uczestniczyły w kolejnym "Spotkaniu z tańcem". Tym razem nasz zaprzyjaźniony tancerz - Pan Patryk opowiedział dzieciom o gorącej sambie - narodowym tańcu Brazylii. Dzieci dowiedziały się skąd taniec zawędrował do tego kraju, obejrzały film o radosnym karnawale w Rio de Janeiro i poznały specyfikę samby, jako tańca towarzyskiego. Dzięki uprzejmości instruktora, dzieci miały okazję obejrzeć charakterystyczny dla tańców latynoamerykańskich kostium taneczny zdobiony kamieniami. Motylki podczas zajęć warsztatowych nauczyły się podstawowych kroków samby, które następnie zaprezentowały w parach przy jej rytmach. Spotkanie z sambą zakończył krótki pokaz tego tańca przygotowany dla dzieci przez instruktora i wychowawcę grupy, który został nagrodzony gromkimi brawami i wysokimi notami Motylków :)

Podobny obraz