Przedszkolaki przeprowadzają eksperyment "Wulkan"

Podczas jednych z ostatnich zajęć dzieci zainteresowały się zagadnieniem erupcji wulkanu, a także tym, co to są wulkany, jak powstają i dlaczego wybuchają. W czasie zajęć przedszkolaki dowiedziały się ciekawych informacji na temat wulkanów, miejsc i przyczyn ich powstawania, kiedy wybuchają i co się z nich wydobywa. Zainspirowani zajęciami, postanowiliśmy zrobić nasz własny "wulkan". Zaczęliśmy od zrobienia stożka oklejonego zielonym papierem. Następnie przygotowaliśmy: ocet, sodę, czerwoną farbę oraz płyn do mycia naczyń. Najpierw wymieszaliśmy sodę z farbą, a następnie dolaliśmy płynu do mycia naczyń. Do "wybuchu" doszło, kiedy do mieszanki z sodą wlaliśmy ocet. Przez krater zaczęła wydobywać się "lawa", która zalała niemalże cały stół. Zobaczyliśmy, że ocet w połączeniu z sodą wytworzył bąbelki, czyli naszą "lawę". Dzieci były pod ogromnym wrażeniem eksperymentu.