Zajęcia z cyklu "Spotkanie z tańcem" w grupie Motylki

Już po raz drugi w czwartek 20 grudnia 2018r. grupa "Motylki " uczestniczyła w zajęciach z cyklu "Spotkanie z tańcem". Tym razem dzieci poznały piękny, standardowy taniec- WALC ANGIELSKI. Instruktor opowiedział ciekawą historię jego narodzin i pochodzenia oraz zaprezentował sposób, w jaki należy go tańczyć. Dzieci zobaczyły także oryginalny frak, w którym tancerz prezentuje swoje umiejętności podczas turniejów tanecznych. Motylki uczestniczyły w warsztatach tanecznych, nauczyły się podstawowego kroku walca angielskiego a następnie zaprezentowały krótki taniec w parach w specjalnie przygotowanych do tego strojach - chłopcy założyli muszki a dziewczynki suknie balowe:) Zajęcia zakończyła prezentacja walca angielskiego przez instruktora oraz wychowawcę grupy, podczas którego  dzieci wcieliły się w rolę jurorów i oceniły ich występ. Kolejne "Spotkanie z tańcem" już w lutym:)

Znalezione obrazy dla zapytania taniec