"Ozdoby choinkowe"- warsztaty dla rodziców w grupie Motylki

W dniu 12 grudnia 2018 r. w grupie Motylki zostały zorganizowane zajęcia otwarte dla rodziców, połączone z warsztatami plastycznymi, podczas których rodzice, wraz ze swoimi pociechami wykonywali ozdoby choinkowe.
Podczas zajęć otwartych dzieci poznały najważniejsze zwyczaje związane ze Świętami Bożego Narodzenia, dowiedziały się, skąd pochodzi zwyczaj ubierania choinki oraz jak dawniej przygotowywano ozdoby choinkowe.
Druga część dnia upłynęła pod znakiem zabawy z rodzicami, podczas warsztatów plastycznych. Rodzice i dzieci z ogromnym zaangażowaniem wykonywali piękne ozdoby, wykazując się przy tym dużą kreatywnością. Powstały przepiękne aniołki, bałwanki, choinki i bombki oraz długie i kolorowe łańcuchy. Wykonanymi ozdobami została ustrojona choinka, znajdująca się w naszej sali.

Znalezione obrazy dla zapytania ozdoby choinkowe