Witaj Mikołaju!

„Św. Mikołaj w przedszkolu”

W dniu 03.12.2015r. nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość w czerwonym ubraniu, z długą, siwą brodą i ogromnym workiem pełnym prezentów. To oczywiście Św. Mikołaj, który przybył z dalekiej, przysypanej śniegiem Laponii. Przedszkolaki powitały  Mikołaja z wielkim entuzjazmem, zachwytem. Gość zasiadł w wygodnym fotelu i opowiedział milusińskim o swojej corocznej podróży do dzieci z całego świata, fabryce zabawek, gdzie spełniają się marzenia najmłodszych, pomocnikach – pracowitych elfach oraz magicznych saniach zaprzężonych w szybkie i zwinne renifery. Dzieci niczym zaczarowane słuchały tych niesamowitych historii. Po opowieściach przyszła pora na obdarowanie zebranych wspaniałymi upominkami. Ileż było radości w otrzymaniu paczki z rąk  Mikołaja i wspólnej fotografii, toteż każdą dziecięcą twarzyczkę opromieniał uśmiech. Przedszkolaki, w podziękowaniu za wizytę oraz niespodzianki, przygotowały piękny podarek dla Św. Mikołaja: wesoło, głośno, z zaangażowaniem zaśpiewały piosenki i wyrecytowały wiersze o tematyce zimowej, mikołajkowej, świątecznej. Św. Mikołaj nie spodziewał się takiego prezentu, toteż w jego oku zakręciła się łezka wzruszenia. Niestety, wszystko, co dobre szybko się kończy. Mikołaj nie został z nami na dłużej. Wyruszył w dalszą drogę do innych dzieci – nieść szczęście i spełniać marzenia. Do zobaczenia za rok,  Mikołaju. Będziemy na Ciebie czekać.