"Dzień Kapelusza" w grupie Motylki

We wtorek, 30.10.2018 r., w grupie Motylki świętowaliśmy Dzień Kapelusza. Dzieci wraz z rodzicami bardzo starannie przygotowały się do tego wydarzenia. Pomysłowość oraz sposób wykonania kapeluszy przerosły wszelkie oczekiwania. Przy dźwiękach muzyki dzieci maszerowały i prezentowały się w nietypowych nakryciach głowy, a także uczestniczyły w różnorakich zabawach, takich, jak rzut kapeluszem do celu czy losowanie z magicznego kapelusza zadań do wykonania. Przedszkolaki wysłuchały opowiadania o niesfornym kapeluszu oraz wspólnie wymyślały dalsze przygody bohaterów opowiadania. Wiele radości sprawiły Motylkom zabawy z chustą animacyjną. Najważniejszym punktem dnia była „kapeluszowa” zabawa taneczna, podczas której dzieci tańczyły w rytm najbardziej znanych przebojów dla najmłodszych. Na koniec dzieci zaprezentowały swoje barwne nakrycia głowy w konkursie na najpiękniejszy kapelusz.

Podobny obraz