Wizyta STOMATOLOGA w naszym przedszkolu

W dniu 29.10.2018r. naszych przedszkolaków odwiedziła pani stomatolog  z Gabinetu Stomatologicznego DENTOLANDIA. Dzieci dowiedziały się dlaczego należy dbać o zęby, jak często i w jaki sposób trzeba je myć, tak by w naszej jamie ustnej nie zagościły "robaki próchniaki", które niszczą nasze zęby. Przedszkolaki wspólnie ze stomatologiem ustaliły jakich  produktów powinniśmy jeść najwięcej, a których zdecydowanie unikać w naszej codziennej diecie. Przedszkolaki dowiedziały się rózwnież jak wygląda wizyta w gabinecie stomatologicznym.Dzieci obejrzały dwie bajki edukacyjne dotyczące higieny jamy ustnej oraz regularnych wizyt u stomatologa. Podczas warsztatów każde dziecko przeszło kontrolne sprawdzenie zębów  przez stomatologa, a w nagrodę otrzymało naklejkę "DZIELNY PACJENT". Na zakończnie spotkania pani stomatolog przeczytała dzieciom bajkę w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom".

Znalezione obrazy dla zapytania dentolandia