"„Akademia Aquafresh”

Zdrowe ząbki przedszkolaków z Akademią Aquafresh

Ogólnopolski Program Profilaktyki Zdrowotnej „Akademia Aquafresh”jest odpowiedzią na znaczący problem społeczny, jakim jest próchnica zębów wśród dzieci. Program, którego fundatorem jest GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o., marka Aquafresh, a organizatorem Agencja Adliner Sp. z o.o. realizowany jest we wszystkich grupach wiekowych w ponad 3 000 przedszkoli w całej Polsce w roku szkolnym 2015/2016, począwszy od września br. Swoim zasięgiem obejmie łącznie blisko 300 000 dzieci.                                                                                                                                                                                                                Akademia Aquafresh koncentruje się na profilaktyce stomatologicznej dzieci w wieku przedszkolnym. Jej celem jest budowanie i wyrabianie wśród dzieci potrzeby i nawyków dbania o higienę jamy ustnej, a w konsekwencji zmniejszenie tak poważnego problemu, jakim jest próchnica u dzieci w Polsce. Program opracowany został przez zespół ekspertów, wśród których znaleźli się - metodyk wychowania przedszkolnego mgr Marzena Mika oraz dr Joanna Rąpała, absolwentka Akademii Medycznej w Lublinie, doświadczony lekarz stomatolog dziecięcy.