Finał Konkursu Piosenki o Zdrowiu

Przedszkolaki na wielkiej scenie

W dniu 24.11.2015r. społeczność Miejskiego Przedszkola nr 44 w Częstochowie wraz z Panią Dyrektor Przedszkola wyruszyła autokarem do Młodzieżowego Domu Kultury w Częstochowie, gdzie odbywał się finał III Przeglądu Piosenki o Zdrowiu. Dla przedszkolaków był to dzień szczególny – debiut na wielkiej, prawdziwej scenie, przed zgromadzoną publicznością. Mali artyści, przebrani w fantastyczne, kolorowe kostiumy, zaprezentowali przedstawienie pt. „Owoce i jarzynki to zdrowe witaminki”, promujące zdrowy styl życia. Dzieci bardzo odważnie, z przekonaniem i uśmiechem na twarzy recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Milusińscy wcielili się w różnorodne, ciekawe role: warzyw i owoców zachęcających do częstego spożywania zdrowych przekąsek, kucharza i kuchareczek przypominających o właściwym odżywianiu, mamy przestrzegającej przed nadmiernym przywiązaniem do słodyczy, gospodyni i gospodarza odkrywających walory owoców oraz warzyw i radosnych witaminek reklamujących zdrowe produkty. Na scenie nie zabrakło również lekarza. Doktor Rybka „wystawił” publiczności słowną receptę na zdrowie, którą przyjęli z entuzjazmem. Występ był bardzo udany. Przedszkolaki wykazały się ogromnym talentem aktorskim, toteż widzowie docenili ich trud, zaangażowanie, nagradzając gromkimi brawami. Dzieci otrzymały także nagrody rzeczowe od Organizatora Przeglądu Piosenki i Pani Dyrektor Przedszkola.

Serdecznie gratulujemy naszym przedszkolakom wspaniałego występu. Z całego serca dziękujemy Rodzicom, Dyrekcji, Wychowawczyniom i Personelowi Przedszkola za ofiarowaną pomoc i życzliwość.