Pierwsza Pomoc

„Kurs pierwszej pomocy w przedszkolu”

W dniu 13.11.2015r. w Miejskim Przedszkolu nr 44 w Częstochowie gościliśmy ratownika medycznego. Przedstawiciel służb medycznych, ubrany w służbowy strój, przybył do nas z fantomem Borysem oraz z niezbędnym wyposażeniem ratownika, wykorzystywanym w codziennej pracy. Przedszkolaki dowiedziały się, na czym polega praca ratownika medycznego, zapoznały się z podręcznym ekwipunkiem ratownika. Dzieci uczestniczyły w pokazie pierwszej pomocy przedmedycznej, a następnie, pod okiem fachowca, wykonywały masaż serca na fantomie. Wychowankowie utrwalili sobie numery alarmowe, przećwiczyli telefoniczne wezwanie służb ratunkowych, ułożenie chorego w pozycji bezpiecznej. Przedszkolaki poznały także metody opatrywania, bandażowania różnych ran i wykorzystały wiedzę w praktyce. Dzieci z wielkim zainteresowaniem, zaangażowaniem przyswajały nowe wiadomości, rozwijały umiejętności. Była to bardzo ciekawa, ale przede wszystkim niezwykle ważna lekcja dla najmłodszych.