Dbamy o nasze Ząbki!

Przedszkolaki wiedzą jak dbać o ząbki.

W dniu 05.11.2015r. w naszej placówce – Miejskim Przedszkolu nr 44 w Częstochowie -  gościliśmy Panią Elżbietę Zgrzebną – technika stomatologicznego. Dzieci obejrzały animowany film „Doktor Ząbek i legenda Zębolandii”, w którym bajkowe postacie poruszały problematykę chorób jamy ustnej oraz propagowały działania higieniczno – profilaktyczne w przystępny i zrozumiały sposób. Wzięły również udział w ciekawej pogadance na temat higieny jamy ustnej, uświadomiły sobie konieczność dbania o zęby i częstych wizyt u stomatologa. Każde dziecko, pod czujnym okiem specjalisty, doskonaliło technikę mycia zębów na modelu sztucznej szczęki. Starszaki i maluchy zobowiązały się do codziennej higieny jamy ustnej i regularnego odwiedzania dentysty.                                        W roku szkolnym 2015/2016 nasze przedszkole bierze udział w programie profilaktycznym „Akademia Aquafresh”. Na terenie placówki wychowankowie dbają o piękny, zdrowy uśmiech: myją zęby, spożywają tylko zdrowe produkty, przyswajają wiedzę na temat zdrowego stylu życia.