Wycieczka do zakładu oczyszczania "SITA"

W dniu 25.09.2015r. przedszkolaki, wspólnie z opiekunami, wyruszyły na wycieczkę do zakładu oczyszczania „SITA” w Częstochowie. W wielkim skupieniu zwiedzały teren zakładu, centrum dowodzenia, słuchały opowiadań pracownika o funkcjonowaniu zakładu. Dzieci zgłębiły wiedzę na temat ochrony środowiska, utylizacji różnych odpadów. Dowiedziały się, co dzieje się ze śmieciami po wrzuceniu do kosza. Z ogromnym zaciekawieniem oglądały pojazdy, sprzęty, kontenery, wyposażenie oczyszczalni, wykorzystywane przy usuwaniu odpadów. Uświadomiły sobie konieczność segregowania odpadów i umieszczania ich w oznaczonych pojemnikach. Przedszkolaki przyglądały się pracy porządkowania terenu przy pomocy specjalnych urządzeń i pojazdów.

Niezwykle ciekawa wycieczka powoli dobiegła końca. Dzieci obiecały troszczyć się o środowisko: dbać o porządek i segregować odpady.